Na złotym coraz spokojniej

Opinia Prezesa NBP o przyczynach spadków notowań złotego - "spadek wartości złotego jest związany w głównej mierze z oczekiwaniami na podwyżkę stóp w USA, co wysysa kapitał rynków wschodzących" jest ewidentnie prawdziwa.  Podobne poglądy wyrażają prawie wszyscy analitycy na rynku Forex, ale dodają,  że również klimat polityczny w naszym kraju generuje impuls spadkowy na PLN. Jednak pozycja partii rządzącej umacnia się i zapewne w końcu doczekamy się końca kryzysu społeczno-politycznego, co również dobrze rokuje naszej walucie. Najbliższe dni powinny pokazać notowania EUR/PLN w okolicach 4,43,  USD/PLN w okolicach 3,98.


Od połowy kwietnia większość kantorów stacjonarnych boryka się z restrykcjami banków polegającymi na zastosowaniu tzw. wysokiego sortu przy ocenie banknotów państw skandynawskich.  Tak do końca nie wiadomo, jakie są przyczyny całej akcji natomiast skutki są takie, że banki handlujące DKK, SEK, NOK zwracają prawie wszystkie banknoty. Zdarzało nam się, że mała plamka lub przebarwienie były powodem zwrotu i zakwestionowania całego pakietu, dlatego bardzo prosimy naszych stałych klientów o wyrozumiałość i zwracanie uwagi podczas pozyskiwania w/w walorów na ich nieskazitelny stan.

*Powyższy komentarz nie może być rekomendacją w celu podejmowania decyzji inwestycyjnych, jest on tylko osobistą subiektywną oceną kantoru kubisa24.pl

Kubisa

 • Bielsko-Biała 3 Maja 2 Tel. 33 812 41 54
 • Bielsko-Biała Bohaterów Monte Cassino 421 Tel. 33 821 91 98
 • Podwójne kliknięcie na mapie lewym guzikiem myszki przybliża punkt,
  a prawym oddala.
  Poruszaj się po mapie trzymając lewy guzik.
 • Godziny otwarcia
 • Kantor internetowy: pon-pt: 9-16
 • Kantor stacjonarny przy 3 Maja: pon-pt: 9-17
 • Kantor stacjonarny w C.H. Auchan: pon-sb: 9-21 nd: 9-20